درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : Hossein sj
نظرسنجی
دوست داشتی شبکه های اجتماعی نبودند?


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
به تو تنها می گویم که تنهایم.....
تو ای صفای ضمیرم چرا نمیایی؟ چرا بهانه نگیرم چرا نمیایی؟
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
سه شنبه 7 آبان 1387 :: نویسنده : Hossein sj

ادامه خاطرات شهید کاوه

به برادرانی كه زمان خدمتشان گذشته  بایستی عرض بکنم که من خودم به این نتیجه رسیدم كه برادران مشمول نباید 18 ماه بیشتر خدمت كنند، ولی گاهی ضرورت پیش می آمد مثل آماده باش هایی كه می زدیم. عده ای از برادران آمدند پیش ما،  نشستیم با هم صحبت كردیم كه ما نیاز داریم. برادران حركت كردند این باعث شد كه ما بیشتر به برادران مشمول علاقه مند شویم و در كنار یكدیگر به انجام ماموریت خودمان بیشتر امیدوار بشویم. این خیلی امیدوار كننده بود برای ما، كه در روحیه برادران پاسدار مشمول، این را دیدیم و از طرفی هم  فرماندهان گروهان و گردان، خیلی از شما برادران در جلساتی كه با آنها داشتیم تعریف كردند .

**************

 

با اینكه یك مقدار هم از ماموریت برادران گذشته، امكان دارد بر حسب ضرورت یك مقدار شما را بیشتر از 18 ماه نگه داریم. خود برادران ضرورت آماده باش را دیدند كه چقدر مهم بوده، و بایستی در این آماده باش این كار انجام می شد. من زیاد صحبت ندارم. هیچ مانعی نیست كه ترخیص بشوید و تشریف ببرید به مشكلاتتان برسید، ولی از طرفی معتقدم رضایت مشمول واحد و مسئول گردان هم خیلی مهم است، از برادران خواهش می كنم رضایت مسئول را جلب بكنند .بدانید در واحدها هم خیلی مشكلات داریم، مثلا الان نیاز شدید به راننده  داریم. برادران می توانند یك مقدار صبر كنند. تا برادرانی كه دارند می آیند را جایگزین كنیم . این خواهش من است. برادران می توانند هر طور كه صلاح می بینند عمل كنند. انشاء الله كه موفق و مؤید باشید .

**************

 

لازم است كه در پایان صحبتها از برادر عزیزمان كرمانشاهی كه زحمات زیادی در تیپ كشیدند تشکر کنیم  از همان اول ایشان در تیپ مسئول پرسنلی بودند، پرسنلی ما وضع نادرستی داشت، تشكیلات نداشت، مرتب نبود، ایشان سریع آمد تجهیزات پرسنلی را راه انداخت، پرسنلی خوب شد و تحویل برادران داد و بعد ما ایشان را در ستاد بكار گرفتیم،  دیدید در مدتی هم كه اینجا بودند به عنوان مسئول ستاد ، قائم مقام و یا معاون دوم فرماندهی در تیپ خدمت کردند. و خیلی ممنون هستیم از زحمات و كار ایشان. از برادران همكاری هم كه در تشكیلات ایشان كار می كردند خیلی تشکر می كنیم. برادرمان مشكلات فراوانی دارند،  دو تا برادر در سپاه هستند. خوب مشكلات را مطرح كردند که برای ما قابل قبول بود. بر این شدیم كه ایشان بروند و تا جایی كه می توانند مشكلاتشان را حل بكنند و اگر توفیق پیدا شد، برگردند. برادرمان اعتدالی تشریف آوردند که ایشان  به عنوان مسئول ستاد معرفی می كنیم، امیدواریم برادرمان بتوانند آن هدف، كار، راه شهدا و همرزمانشان را ادامه بدهند .

**************

 

ان شاءالله افرادی كه جدید جابجا شدند را  معرفی خواهیم كرد . این برادران كه اسمشان خوانده می شود بیایند . برادر كشمیری ،‌برادر بزرگی ،‌برادر جوادی ،‌جلیلی ،‌ترابی ،‌شعبانیان ،‌برادر نجاری، اینها بیاییند اینجا كه معرفیشان بكنیم.

 از طرف كلیه برادرانی كه در این مكان مقدس نشستند به شما برادران عزیز كه تازه تشریف آوردید که خدمت می کردند، خیر مقدم می گوییم  مقدم شما را به این تیپ گرامی می داریم. انشاء الله كه وجود شما برادران بتواند حركت نوینی را در سطح تیپ به دنبال داشته باشد.

**************

 

برادر كشمیری بفرمائید بالا! ایشان فرمانده گردان امام حسن (ع) بودند و سابقه ی بسیار زیادی در كردستان دارند . از همان اول که در باختران ،‌سنندج ، سقز، تا الان كه اینجا خدمت می كنند یكی از برادران بسیار مقاوم ما در كردستان هستند كه هنوز دارند خدمت می كنند، روحیه ایشان در سطح بسیار بالائی قرار دارد؛ ایشان را بعنوان فرماندهی گردان امام سجاد (ع)  معرفی می كنم، ان شاء الله ‌برادران جدید ایشان را بشناسند ، كمال همكاری و هماهنگی را با برادر عزیزمان كشمیری. فرماندهی گردان داشته باشند .

**************

 

 آن زمان فردی بودیم كه هنوز ریشمان كم بود و بچه سال بودیم، همین جوری شد. هیچكس تحویلمان نمی گرفت؛ بعد ما رفتیم یك طرح مرتب و منظمی نوشتیم، منتها آقایانی  كه كمی ادعا داشتند، سرهنگ ها بودند و مسئولینی كه دوره های بالائی را گذرانده بودند، بودند.

**************

 

 نمی خواهم مسئله را بزرگش كنم، ولی برادران باید بدانند و نگذارند این مسئله پیش بیاید. مقدار اندكی بودند كه آمدند، ترخیص شدند و رفتند این بی انصافها، همان بیست نفری بودند كه اینطور برخورد كردند با پرسنلی. می توانستیم با این بیست نفر برخورد كنیم . برادران گفتند : پرونده ی  ایشان را می خواهیم بفرستیم. اگر برادرها پرونده هایشان را می فرستادند، در شهرستان، در آن پایگاهشان و در محلی كه زندگی می كنند افتضاحشان می كردند. در زمان جنگ، كسی حق ندارد فرار كند اینها بایستی رعایت بشود.

 

**************

 

پنج سال گذشت چقدر ما روی این مسائل پافشاری كنیم . برادران نكنید این كار را ،‌ یك ماشه است، یك حلب است ، دستت را بگذاری روی ماشه شلیك می كند ، پدرت را در می آورد و بعد اتفاقات عجیبی رخ می دهد . ما از برادرها می خواهیم برای چندمین بار می گوییم تیر و فشنگها را بگذارند برای دشمن. اینطوری بی توجهی نكنید.

**************

 

مطلبی یادداشت كرده بودم در مورد شهید ناصر كاظمی، برادرانی كه رفتند مشهد زیارت، قرار شده ششم برگردند. ششم هم همان طور كه اطلاع دارید، سالگرد سردار رشید بزرگ اسلام شهید ناصر كاظمی است یكی از افراد بسیار ممتاز و ‌نمونه ی سپاه بود كه ما او را از دست دادیم . فكر نمی كنم برادران ایشان را دیده باشند، آنهائی كه دیدند، حتما مو در بدنشان راست شوه است. ‌ششمی كه می آید ،‌سالگرد این شهید است. فكر نمی كنم در سپاه مثل ایشان داشته باشیم. در كل سپاه بگردید، مانند شهید ناصر كاظمی نمی توانید پیدا كنید . از  اخلاق ، از ‌خصوصیات معنوی؛ ‌یك فرد بسیار قاطع، با انگیزه و بسیار مرتب بود. ‌روشها و تاكتیكهائی كه الان دارید دنبال می كنید و می جنگید، از وجود مبارك ایشان است.  می خواهیم از برادران تبلیغات كه  ششم در پادگان مراسم بسیار بزرگ داشته باشند و تمام برادران را به یاد آن شهید بیندازند .

**************

 

از قرارگاه اعلام تكلیف كردیم كه زمان چی می شود ؟ گفتند: زمان همان زمان است خواستیم زمان دقیق را به ما بگویند، گفتند : دقیقا همان زمان است. یعنی قرار بوده  اگر در زمان تغییراتی ایجاد بشود، به ما سریع اعلام كنند، ولی متاسفانه هنوز نه ‌تغییراتی كه در زمان بوجود آمده به ما گفته اند و نه از ما خواستند كه در همین رابطه برویم اعلام آمادگی بكنیم  گفته شد وضعیت طوری است كه هم نیروهای ما  در آماده باش هستند و مرخصی شان به همین زودی می رسد، ترخیص بسیجی هایمان هم می رسد ، وضعیت دشمن است كه الان دارد متوجه می شود كه چه خبر خواهد شد توی منطقه اینها را و این چیز را ما دادیم به اعلام خطر را به مسئولین دادیم كه متوجه باشند كه هم وضعیت نیروهای ما چه شكلی خواهد شد و هم وضعیت دشمن كه الان دارد بیدار می شود و حتما كار ما را باز سخت تر خواهد كرد .

**************

تهیه: حسین 

نوع مطلب : گذری از زمان، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
 
برچسب ها
پیوندها
آخرین مطالب
 
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic